Медалі Магучіх та Кохана: як спортсмени з Дніпра та області виступили на Олімпіаді-2024

Медалі Магучіх та Кохана: як спортсмени з Дніпра та області виступили на Олімпіаді-2024
Підсумки виступів спортсменів з Дніпропетровської області на Олімпійських іграх у Парижі

У неділю, 11 серпня, у Франції завершилися XXXIII літні Олімпійські ігри. На церемонії закриття Олімпіади прапороносцями від України були Парвіз Насібов та Людмила Лузан, які здобули медалі у боротьбі та веслуванні. Загалом же на рахунку українських спортсменів 12 нагород різного ґатунку.

Україна у медальному заліку стала 22-ю: 3 «золота», 5 «срібла» та 4 «бронзи», - повідомляє Інформатор. Лідером же стала збірна США, яка лише за кількістю других місць випередила збірну Китаю.

Топ-10 медального заліку Олімпіади-2024:

  1. США – 126 медалей (40 золотих + 44 срібні + 42 бронзові);
  2. Китай – 91 (40 + 27 + 24);
  3. Японія – 45 (20 + 12 + 13);
  4. Австралія – 53 (18 + 19 + 16);
  5. Франція - 64 (16 + 26 + 22);
  6. Нідерланди – 34 (15 + 7 + 12);
  7. Велика Британія – 65 (14 + 22 + 29);
  8. Республіка Корея - 32 (13 + 9 + 10);
  9. Італія – 40 (12 + 13 + 15);
  10. Німеччина – 33 (12 + 13 + 8);

  1. Україна – 12 (3 + 5 + 4).

Україну на Олімпіаді-2024 представляли 140 атлетів. За кількістю золотих нагород наша збірна показала найкращий результат за останні 12 років, - зазначили у Національному олімпійському комітеті України. Усі 12 українських медалей Олімпійських ігор у Парижі:

🥇Ольга Харлан, Олена Кравацька, Аліна Комащук, Юлія Бакастова (фехтування на шаблях, командна першість);

🥇Ярослава Магучіх (легка атлетика, стрибки у висоту);

🥇Олександр Хижняк(бокс, до 80 кг);

🥈Сергій Куліш (кульова стрільба, стрільба з гвинтівки з трьох положень на дистанції 50 м);

🥈Ілля Ковтун (спортивна гімнастика, паралельні бруси);

🥈Парвіз Насібов (греко-римська боротьба, до 67 кг);

🥈Людмила Лузан та Анастасія Рибачок (веслування, каное-двійка 500 м);

🥈Ірина Коляденко (вільна боротьба, до 62 кг);

🥉Ольга Харлан (фехтування на шаблях, особиста першість);

🥉Ірина Геращенко (легка атлетика, стрибки у висоту);

🥉Михайло Кохан (легка атлетика, метання молота);

🥉Жан Беленюк (греко-римська боротьба, до 87 кг).

Українці, які вибороли медалі на Олімпійських іграх 2024 року
Українці, які вибороли медалі на Олімпійських іграх 2024 року

Як виступили спортсмени із Дніпра та області

Інформатор зібрав інформацію стосовно виступів спортсменів, які представляли Дніпропетровську область у Парижі-2024. Як ми вже писали раніше, це 14 атлетів, які брали участь у 8 видах спорту. Розповімо нижче про виступ кожного, у довільному порядку.

Муразі Мчедлідзе

Розпочнемо з кінця. Борець Муразі Мчедлідзе міг принести Україні тринадцяту медаль Олімпіади-2024 вже у заключний день змагань. Проте сутичку за «бронзу» він програв.

Муразі виступав у ваговій категорії до 97 кілограмів на Олімпіаді у вільній боротьбі. В 1/8 фіналу він переміг бронзового призера останніх двох чемпіонатів світу Ібрагіма Чіфчі з Туреччини (5:1), але поступився в 1/4 грузину Гіві Мачарашвілі (0:11). Оскільки останній вийшов у фінал, то атлет з Дніпропетровської області зміг продовжить боротьбу за «бронзу».

30-річний спортсмен з Дніпра у втішній сутичці взяв гору над Ніколаасом Де Ланге з ПАР (5:3). До пʼєдесталу залишався один крок, але зробити його не дозволив чинний віцечемпіон світу та Європи Магомедхан Магомедов з Азербайджану (0:10). Як підсумок – п'яте місце Муразі, яке стало найкращим результатом для наших представників у вільній боротьбі на Іграх в Парижі.

«Як і всі спортсмени, я готувався, щоб здобути нагороду найвищого ґатунку. Я переміг у двох сутичках, але програв бій за бронзу. Це був гарний шлях, і я не опускаю руки. Буду аналізувати свій виступ, тренуватися далі», - наголосив Муразі Мчедлідзе.

Муразі Мчедлідзе (праворуч)
Муразі Мчедлідзе (праворуч)

Валентин Рубчинський та Яків Кінарейкін

З футболом вийшла трохи дивна історія. Коли оголошували склад футбольної збірної на Олімпіаду-2024, Рубчинський та Кінарейкін ще були гравцями СК «Дніпро-1». Тож їх «приписали» до Дніпропетровської області. При цьому перший народився у Луцьку, а другий – у Харкові.

Обидва гравці встигли полишити тонучу команду з Дніпра. Рубчинський перейшов у київське «Динамо» ще до початку Олімпіади, а Кінарейкін вже під час ігор – у «Карпати».

Що стосується виступів на Олімпійських іграх, то Кінарейкін був у резервному переліку, тож не з'являвся на французьких полях. Рубчинський же зіграв в усіх трьох матчах групового етапу. У першому матчі Україна поступилася Іраку 1:2, проте саме Валентин став автором першого голу в історії України на Олімпійських іграх.

У другій грі Україна здолала Марокко із рахунком 2:1, проте у третьому матчі поступилася збірній Аргентини 0:2. Тож українські футболісти не вийшли у плей-оф змагань. А збірна Марокко, яку наші футболісти здолали у групі, стала бронзовим призером Олімпійських ігор, у матчі за 3 місце здолавши Єгипет 6:0.

Валентин Рубчинський
Валентин Рубчинський

Євгенія Казбекова

Євгенія представляла Україну у скелелазінні. Першу частину півфіналу, болдеринг, Казбекова закінчила на 14-му місці із результатом у 39.5 очок. На тій самій позиції 27-річна спортсменка з Дніпра завершила і другу частину півфіналу – трудність (45.1). За підсумками двоборства Євгенія стала 15-ю. Для виходу у фінал необхідно було увійти до вісімки найсильніших.

«Трибуни створювала просто неймовірну атмосферу сьогодні. Це такий вайб, що враження ніби ти не одна на стіні, а усі з тобою. Це незвично, але надзвичайно круто. Тож враження у мене найкращі. Велика арена, так багато професійних спортсменів, і є відчуття, що для більшості, це, мабуть, пік кар'єри.

Можна було краще, але могло бути і гірше. Є ще багато над чим працювати. І для мене це дуже цінний досвід. Хочу сказати, що тут важлива не лише фізична підготовка, але й ментальна, особливо враховуючи те, що зараз відбувається в нашій країні. Бути тут, представляти Україну — це таке відчуття, така гордість, така відповідальність. Я щаслива, що побувала на Олімпіаді, що я змогла дійти сюди, змогла досягти цієї мети і звідси тільки вгору», - розповіла Євенія.

Євгенія Казбекова
Євгенія Казбекова

Анастасія Коженкова 

Анастасія у складі парної четвірки виступала в академічному веслуванні. Євгенія Довгодько, Катерина Дудченко, Дарина Верхогляд, Анастасія Коженкова стали другими у кваліфікації і напряму вийшли до фіналу. У фіналі ж українська четвірка стала п’ятою. Чинні віцечемпіонки Європи трималися в трійці до заключних 500 метрів, але на фініші все ж поступилися двома позиціями і фінішували п’ятими.

«Дати відповідь на питання, що пішло не так, можна буде лише після того, як тренери сядуть і проаналізують наш виступ у фіналі. Зрозуміло, що зараз вже нічого не зміниш, але в нас є молоде покоління. Маю надію, що вона (Катерина Дудченко) через чотири роки в Лос-Анджелесі за нас всіх дасть бій. Так само як і інші дівчата, якщо вони залишаться в спорті. Тому що я на цьому етапі, гадаю, свою кар’єру завершу.

Зараз усі українці, як ніколи, разом, підіймається дух і настрій. І взагалі, коли ти розумієш, що ти борешся тут, а там хлопці та дівчата на передовій вмирають за тебе, це дуже складно, це дуже боляче, це такий тягар, який ми несемо всі разом. Можливо, ми сьогодні не перемогли тут, але маємо надію, що наша країна переможе там. І ми будемо вільні, незалежні і найкращі в світі», - розповіла Анастасія.

Анастасія Коженкова у складі парної четвірки
Анастасія Коженкова у складі парної четвірки

Людмила та Надія Кіченок

Теністки з Дніпра розпочинали свій шлях на Олімпіаді-2024 у першому раунді парного турніру проти китаянок Ван Сіньюй та Чжен Сансай. Він завершився перемогою сестер Кіченок із рахунком 6:1, 6:4.

У наступному раунді Людмила та Надія обіграли пару американок Даніель Коллінс та Дезері Кравчик 3:6, 6:4, 10:7, тож вийшли до чвертьфіналу. Нажаль, на цій стадії шлях українок завершився, адже за вихід до півфіналу сестри змагалися з парою з Іспанії — Крістіною Букса та Сарою Соррібес Тормо. У підсумку дівчата поступилися на тайбрейку — 3:6, 6:2, 10:12 та завершили виступи у Парижі-2024.

Людмила та Надія Кіченок
Людмила та Надія Кіченок

Єлизавета Литвиненко

Єлизавета виступала у дзюдо у ваговій категорії до 78 кілограмів. 20-річна дебютантка Ігор дзюдоїстка Єлизавета Литвиненко перемогла у першій сутичці гарним кидком представницю Косово, але потім в 1/4 фіналу та у втішній сутичках поступилася більш досвідченим та титулованим спортсменкам. Тож її результат – 7 місце.

«Сьогодні мені дуже допомагала підтримка вболівальників на трибунах. Я чула, як палко мене підтримували. Розумію, що дзюдо — медальний вид спору для України, тому на мене трохи тиснуло це розуміння.

Даша Білодід — це локомотив нашого виду спорту. Минулого разу вона здобула медаль. Цього разу від неї усі чекали повторення результату. Але це дзюдо. Тут падають всі. Я розумію, що треба більше працювати над собою і я буду більше тренуватися для досягнення кращих результатів», - розповіла Єлизавета.

Єлизавета Литвиненко
Єлизавета Литвиненко

Ніка Шарафутдінова

Ніка виступала на Олімпіаді у кваліфікації 100-метрівки на спині. У своєму запливі вона посіла 8 місце з результатом 1:01.47. Загалом у кваліфікації спортсменка з Дніпропетровської області посіла 22 позицію з 36. У півфінал проходили перші 16 учасниць. Таким чином, 19-річна плавчиня Ніка Шарафутдінова припинила участь в Олімпійських іграх, не кваліфікувавшись у півфінал.

«Дуже важко емоційно. Не думала, що перед стартом у мене будуть такі хвилювання. Я завжди дуже спокійна. А тут усе серйозно, велика напруга. Але для ранкової частини, зважаючи на інші мої змагання, це гарний результат. Звісно, хотілося б краще, але я вважаю, що це непогано.

Мотивація прям пре, зашкалює. Дивишся на них і думаєш: рекордсменки світу сидять поруч зі мною! Я сплю, чи що коїться зараз? Це дуже кльово. Я спостерігала за тим, як вони готуються до старту. Вони дуже спокійні, до речі. Просто сидять і чекають. Це супер», - розповіла дівчина з Кривого Рогу.

Ніка Шарафутдінова
Ніка Шарафутдінова

Олександр Желтяков

У 100-метрівці на спині за підсумками попередніх запливів Олександр Желтяков показав 24-й результат і не вийшов до півфіналу.

На жаль, така ж ситуація склалася і на 200-метрівці. Желтяков показав 20-й час за підсумками попередніх запливів і не кваліфікувався у півфінал.

Олександр Желтяков
Олександр Желтяков

Анна Рижикова

Рижикова, традиційно, змагалась у бігу на 400 метрів з бар’єрами. Вона фінішувала четвертою з результатом 55,13 секунди у своєму кваліфікаційному забігу. Це не дало змогу спортсменці вийти у півфінал напряму, проте ще був шанс у втішних забігах.

У втішному забігу Рижикова фінішувала другою з результатом 54,95 секунди і пробилася до півфіналу. Проте у фінал вийти не вдалося - сьоме місце у півфіналі з результатом 55,65 секунди.

“Хотілося бути поближче до свого кращого результату сезону. Тому я трохи засмутилася. Я бачу дуже сильну конкуренцію з боку молодих суперниць, нове покоління сильно виривається вперед.

Зараз у ході підготовки щось складалося, щось ні, на жаль. Тому колишньої впевненості вже не було. Ще не знаю, чи продовжуватиму сезон, зроблю невелике турне до друзів і поїду додому. Зараз просто хочеться сховатися серед рідних людей та забути про все”, - розповіла Рижикова.

Анна Рижикова
Анна Рижикова

Деніс Кесіль

Денис Кесіль у кваліфікації 200-метрівки батерфляєм став 24-м та не пройшов до півфіналу. У наступну стадію проходили лише 16 кращих. На цьому його шлях на Олімпіаді завершився.

Деніс Кесіль
Деніс Кесіль

Михайло Кохан

Михайло Кохан з результатом 77,42 метра впевнено кваліфікувався до фіналу змагань у метанні молота. Для 23-річного українця це другий фінал у його кар’єрі: у Токіо він був близьким до подіуму, проте став четвертим. А ось у Парижі Михайло забезпечив собі місце на п’єдесталі пошани. Все завдяки другій спробі, у якій українець метнув молот на 79,39 метра. Цей результат приніс Михайлові бронзову нагороду Олімпіади у Парижі.

Михайло Кохан став другим українським метальником молота в історії незалежної України, що виграв медаль Олімпіади: у 1996 році бронзу здобув Олександр Крикун.

“Дякувати Богу за цю медаль. Відчуваю, що спокійно міг взяти срібло, але вдячний за те, що є. Я дуже радий розділити свою радість з дівчатами — Іриною та Ярославою. Ми горді принести ці медалі Україні. Я дуже вдячний всім, хто підтримував та вірив в мене. Я був дуже гордий, коли пробіг стадіоном із прапором України.

В цьому році я тільки почав виступати в дорослій віковій категорії, а дорослий спорт — це непросто. Тут сильні хлопці, тому я щасливий завоювати медаль.

Перед сьогоднішнім фіналом я дуже гарно виспався і був бадьорим. А сплю я тут на балконі, тому що в номері задушно. Прохолодна температура повітря на вулиці мене більше влаштовує”, - розповів Михайло про шлях до медалі.

Михайло Кохан
Михайло Кохан

Ярослава Магучіх

Ярослава без жодних проблем змогла подолати кваліфікацію, і вдруге у кар'єрі змагалася у фіналі Олімпійських ігор зі стрибків у висоту. Також у фінал пройшла Ірина Геращенко, а ось Юлія Левченко вилетіла у кваліфікації, не подолавши висоту 1,83 метра. Для виходу у фінал Магучіх виявилося достатнім подолати висоту 1.95 метра.

Ярослава Магучіх підходила до фіналу абсолютною фавориткою: їй підкорилися усі головні досягнення. 22-річна українка є світовою рекордсменкою, чемпіонкою світу, чемпіонкою Європи. У Париж Ярослава приїхала за олімпійським золотом, і вона везе його до України.

Спортсменка з першої спроби взяла висоти — 1,91, 1,95, 1,98 та 2 метри. Хоч українці і не підкорилися позначки 2,02 та 2,04 метра, проте через меншу кількість спроб на 2,00 саме Ярослава стала Олімпійською чемпіонкою. Ірина Геращенко із результатом 1,95 метра взяла “бронзу”. 

“Далі потрібно працювати і встановлювати нові рекорди. Багато хто казав, що неможливо побити світовий рекорд 2,09 метра, але я це зробила! Рекорди встановлюють для того, щоб їх бити. Тому буду намагатися стрибати все вище і вище.

Я приїхала на цю Олімпіаду світовою лідеркою, фавориткою, тож хвилювання було мінімальне, просто хотілося насолоджуватися змаганнями. Моя тренерка завжди вчила мене стрибати все з першої спроби, і сьогодні ця тактика принесла результат, адже це відіграло дуже важливу роль на шляху до золота”, - розповіла Ярослава.

Ярослава Магучіх
Ярослава Магучіх

Таким чином, з 12 медалей для України дві завоювали спортсмени з Дніпропетровської області. Це Ярослава Магучіх та Михайло Кохан. Вони вибороли золоту і бронзову нагороди відповідно.

Збірна України здобула 12 медалей Олімпіади
Збірна України здобула 12 медалей Олімпіади

Раніше ми писали, що Ірина Коляденко стала срібною призеркою Олімпійських ігор-2024. Окрім того, легкоатлетка із Дніпра Магучіх розповіла, куди віддасть частину грошей, зароблених за "золото" на Олімпіаді. Повідомляли ми й про те, що українські каноїстки Лузан та Рибачок вибороли “срібло” на Олімпійських іграх. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube