RU

“Нас чекає важкий період”: “Укренерго” та Yasno про аварійні відключення світла влітку та взимку

Читать на русском

Читать на русском
“Нас чекає важкий період”: “Укренерго” та Yasno про аварійні відключення світла влітку та взимку
Через що у Дніпропетровській області та по всій Україні почали вимикати електроенергію

14 та 15 травня у Дніпропетровській області енергетики запровадили екстрені аварійні відключення світла. Таке рішення прийняли через дефіцит електроенергії в українській енергетиці. Також обмеження можуть застосовуватися з 16:00 до 24:00. 

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на “Укренерго”

В етері телемарафону голова управління “Укренерго” Володимиром Кудрицьким заявив, що 14 травня спостерігався значний дефіцит в електроенергії, оскільки масованими ракетними атаками 22 березня росія зруйнувала більшість теплових станцій. 

“Україна втратила досить великий обсяг потужності на електростанціях, які виробляють електроенергію. І зараз цієї електроенергії не вистачає”, — повідомив в етері Кудрицький. 

Він також додав, що дефіцит є давно, однак люди не відчували на собі наслідки цих атак, оскільки постійно йде імпорт електроенергії з Європи, енергетики відключали світло для промисловості. І таким чином вдавалося балансувати систему. Проте в Україні через падіння температури люди почали вмикати електроприлади і це стало причиною дефіциту, і енергетики почали застосовувати обмеження. 

“Тому у нас в цілому енергосистемі зараз недостатньо електроенергії. Виробляється набагато менше, ніж ми споживаємо. Саме тому ці відключення, вони застосовуються по всіх областях”, — додав Кудрицький. 

 

Що на нас чекатиме взимку та влітку?

Генеральний директор Yasno Сергій Коваленко зазначив, що ситуація в енергетиці складна, оскільки Україна втратила “більшість маневрової генерації”. 

“В результаті обстрілів ми втратили 8 ГВт потужностей. Насамперед маневрових потужностей, як то ТЕС, чи гідроелектростанцій. А значить нас чекає складний період. І не стільки влітку, коли ми переживемо ці відключення, скільки взимку”, — заявив Коваленко. 

Коваленко сказав, що енергетики роблять все можливе, аби змінити ситуацію. І забезпечити світлом підприємства, бізнес, домогосподарства, які в ці важкі часи продовжують працювати. 

“Проте дуже важливо, щоб наш бізнес міг працювати, щоб у нас було кому створювати ВВП, підсилювати армію, щоб у людей була робота. Тому перекладати весь дефіцит на бізнес неправильно. Якщо ми хочемо перемогти, то треба робити паритет між населенням та бізнесом, тому, на жаль, відключення для нас з вами неминучі”, — підсумував Коваленко. 

Нагадаємо, що 15 травня у Дніпрі та по всій Україні зранку знов застосували аварійні відключення електроенергії. Ще у Міністерстві енергетики та НКРЕКП зробили заяви щодо можливого підвищення тарифів на світло. Крім того, у Кабміні зазначили, що тарифи на світло залишаться незмінними щонайменше до кінця травня. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.