Відомий український психотерапевт та психіатр Спартак Суббота опинився в епіцентрі нового скандалу. Його звинувачують у шахрайстві та брехні. Велике розслідування опублікував інший відомий психотерапевт та блогер Ілля Полудьонний.
Факти та аналізи Полудьонний збирав близько 7 місяців. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію “Свідомі”.
Полуденний стверджує, що 5 років Спартак Суббота видавав себе за кандидата наук ще до захисту дисертації. Також він нібито брехав про регалії психіатра та лікаря-психолога.
“Спартак Суббота захистився в ХМАПО тільки 7 грудня 2021 року, науковий ступінь здобув 7 квітня 2022 року. Але ще з 2017 року виходило безліч матеріалів, де Спартак вказується як кандидат психологічних наук. В деяких відео він самостійно називає цю регалію — задовго до її здобуття”, — зазначив розслідувач.
Раніше Спартак заявляв, що його статтю публікували в Sсopus. Полудьонний з'ясував, що в цій базі не проіндексовано жодної наукової статті, автором якої був би Спартак Суббота.
Крім того, за словами Полудьонного, Суббота не є когнітивно-поведінковим терапевтом та схема-терапевтом, бо не є членом УАКПТ з 2020 року, а також не є акредитованим спеціалістом.
За словами розслідувача, Суббота навчався в НПУ ім. М.П. Драгоманова за спеціальністю “психологія”. Там він здобув кваліфікаційний рівень “бакалавр”. Втім, Полудьонний не знайшов жодних фактів, які б стверджували наявність медичної освіти.
Сам Спартак лише раз стверджував про навчання у Національному медичному університеті імені О. О. Богомольця. Однак ніхто з опитаних викладачів та студентів не бачив Субботу в університеті у 2006 – 2014 роках, коли він мав би там навчатись.
Полудьонний каже, що Суббота втратив членство в УАКПТ й через грубе порушення етики, вступаючи в еротичні стосунки з клієнтками. За його словами, таких зв’язків було не менше чотирьох.
Як виявив Полудьонний, Спартак Суббота співпрацював з аналітичним дослідницьким центром Seetarget, який пов’язують з прихованим піаром забороненої “ОПЗЖ”. Також він ніколи не працював у Службі безпеки України, а в “СБУ” — приватній охоронній фірмі ТОВ “Спілка Безпеки України”.
Зверніть увагу! За словами Полудьонного, справжнє ім'я Спартака від народження – Олександр. Він начебто змінив його у 2014 році.
Суббота після публікації розслідування відреагував на скандал на своїй сторінці в Instagram, а також в Telegram-каналі. Він зазначив, що це не перший хейт, з яким він зустрічається.
“Я це переживу, але я не дозволю ображати свою аудиторію, обзивати її й робити висновки з приводу людей, які мене слухають, дивляться, яким я подобаюсь. Це якісь неправильні висновки, як мені здається. І я з усім можу змиритися, все можу “з’їсти”, окрім образ в сторону моїх близьких людей і глядачів. Якщо людина заздрить або чимось незадоволена, то це її персональна проблема” – заявив Спартак.
Він додав, що частину розслідування встиг прочитати, однак ще не повністю.
Раніше ми писали, що у Дніпрі відбувся запис “Подкаст терапія". Писали ми й про те, що у Кривому Розі через слова жінки в лікарні спалахнув скандал. Також читайте про скандальне відео з університету внутрішніх справ - у ВНЗ прокоментували його.