Шкільна форма, благодійні внески, підручники: як батькам готуватися до навчального року у Дніпрі

Шкільна форма, благодійні внески, підручники: як батькам готуватися до навчального року у Дніпрі
Невдовзі деякі діти повернуться за парти

Разом із запровадженням змішаної форми навчання перед батьками постають типові організаційні питання. Чи потрібні підручники і робочі зошити? Як щодо внесків “на ремонт”? Чи потрібна шкільна форма? Відповіли в департаменті гуманітарної політики. 

Про це Інформатор повідомляє з посиланням на сайт міської ради Дніпра

За словами заступниці начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Олена Яковенко, у Дніпрі продовжують впроваджувати Нову українську школу у середніх класах. Триває набір у перші класи. Отже, навчальному року – бути. 

Ніхто не буде примушувати батьків купляти друковані зошити. Втім, за програмою “Інтелект України”  свідомо пишуть заяви і щомісяця купують друковані зошити, адже самі це обрали. В будь-якому разі вчитель може тільки рекомендувати, але не примушувати. 

Так само необов’язково купувати книги. Доступ до електронних підручників є на сайті МОН. Окрім того, КП “ЄДніпро” розробило освітню програму “My Book”, там також зібрані всі необхідні підручники. Можна сформувати електронний портфель та не просто користуватись підручниками, а робити помітки, закладки. 

Для тих, кому все ж зручніше носити книги, підручники вже замовлені. Принаймні книги для шостих класів вже почали завозити до бібліотек. 

Внески до фондів шкіл мають відбуватись на благодійній основі. Наразі в них фахівчиня не бачить потреби.

“Які внески зараз мають бути? Укриття облаштовані коштом міського бюджету, питна вода закуповується, аптечки є, вогнегасники оновлено. Діти більше ніж рік до школи не ходили. Усе чисто, охайно. Що фарбувати, які кошти збирати? Кошти благодійні”. 

Шкільну форму скасували – навіть на рівні Президента. Натомість поняття шкільного одягу все ж є. Це означає, що зовнішній вигляд дитини має бути наближений до ділового стилю. А на фізкультуру ходити в спортивному, щоб дотримуватись санітарно-гігієнічних норм. Для дітей пільгових категорій шкільний одяг має відшкодовуватись.

Великі лінійки в школах не рекомендовані, натомість учні можуть зібратися невеликими групами в укритті з урахуванням наявних там місць. Можливо, це будуть вибіркові класи – тільки перші та одинадцяті. Або декілька паралелей разом – щоб мінімізувати ризики. В будь-якому випадку безпека дітей – понад усе.

Раніше ми повідомляли про те, як триватиме навчальний процес в укритті. Також читайте, що треба знати батькам про змішану та дистанційну форму навчання. Писали і про те, що думають містяни про дистанційне навчання

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube