У новому випуску проєкту “Відвертості професій” героїня розповіла про таємниці навчання на медика. Окрім відповідей на звичні питання, накшталт навіщо вона обрала спеціальність анестезіолога-реаніматолога, дівчина розповіла про випадки смерті пацієнтів на операційному столі, що відчувають при цьому лікарі, чи є серед медиків наркомани, а також чому в деяких лікарнях дають листочок з ліками, які треба купити.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на “Відвертості професій”.
Наша героїня обрала при навчанні спеціальність анестезіолога-реаніматолога, однак попри 6 років, витрачених на навчання в медичному, вона вирішила не становитися лікарем. Чому дівчина покинула навчання на доктора - можете почитати в іншому матеріалі на сайті Інформатор. Також ви дізнаєтеся, як залицяються викладачі до студенток медичного.
Не секрет, що робота медиків дуже важка, вона виснажує людей емоційно та фізично. Героїня випуску розповіла, що ще при навчанні, після 3 курсу, на власні очі бачила смерті пацієнтів. Нейрохірург проводив важку операцію на мозку 23-річному хлопцю після ДТП. На жаль, постраждалий помер на операційному столі.
Іншому пацієнту з онкологією лікарі проводили операцію на кишківнику. Втручання потрібно було робити швидко, оскільки у нього метастази почали розповсюджуватися на інші органи. Під час операції в чоловіка не витримало серце і він помер.
“Родичі біля нього стояли і там переживали, що він їде на операцію. Він говорив, що все буде добре, все буде нормально. Ну, от поїхав, але не повернувся”, — каже дівчина.
Як і у будь-якій професії - існує людський фактор. Однак, на відміну від інших спеціальностей, помилки медиків призводять до смертельних наслідків, але це поняття дуже розмите в медицині.
"Так, буває, звичайно, але я не знаю, я з таким не стикалась, тому що це ще таке поняття, воно дуже розмите в медицині. Можна і помилитись, тому що лікарі — це також люди. Наприклад, навіть анестезію може серце не витримати. Ти не дізнаєшся це. Ти, звичайно, робиш електрокардіограму, всі аналізи, але, ну от так трапляється, і нічого з цим не зробиш”, — каже про випадки лікарських помилок героїня “Відвертостей професій”.
Навіть серед медиків зустрічаються випадки зловживання психоактивними речовинами. Найчастіше — в анестезіологів, оскільки вони мають вільний доступ до медикаментів. Деякі лікарі навіть можуть на цьому підзаробити, однак про такі випадки стає одразу відомо, оскільки за всіма препаратами ведеться облік.
Трапляються випадки, коли через велику кількість пацієнтів усі запаси медикаментів в лікарні закінчуються. Саме тому в медзакладах лікарі можуть дати листочок з препаратами родичам, які потрібно придбати. За словами дівчини, це робиться не з власної забаганки лікарів, а суто через необхідність.
“Використали всі препарати на пацієнтів. Приїжджає наступний пацієнт і що робити? Пишуть списки, якщо людина собі може дозволити. Ну, прийде якась людина, яка не може собі взагалі нічого дозволити оплатити. І що їй? І скажуть: "Ні, ви помирайте?" Ні, звичайно, їй ведуть ці препарати”, - розповіла дівчина.
Проте не у всіх лікарнях така ситуація, а саме в тих, де є "прогалини в керівництві". Оскільки саме воно відповідальне за те, чи достатньо в медзакладі ліків.
“Але це проблема вже керівництва нашого, що так забезпечені лікарні. Якась може бути лікарня, в неї може бути все, а в якійсь – нічого”, — резюмує гостя випуску.
Нагадаємо, що вчителька із Дніпра розповіла про шкільне харчування, подарунки та хамство дітлахів. Писали ми й про те, що вчителька із Дніпра розповіла про інтим зі школярами та булінг серед колег. Також читайте, що вчителька із Дніпра привідкрила завісу своєї професії.