Через повномасштабне російське вторгнення багато українців втратили роботу. Чимало людей через сильну конкуренцію виїхали за кордон в пошуках роботи. Також через повномасштабну війну та інфляцію впала купівельна спроможність людей. Однак у 2023 році ситуація на ринку праці поступово приходить в норму, хоча все ще спостерігається “кадровий голод”.
У Дніпропетровській області у червні кількість вакансій майже вийшла на рівень 2021 року (85%). Про це повідомляє Інформатор із посиланням на дослідження Work.ua.
Окрім того, Дніпропетровська область входить у п’ятірку лідерів за кількістю пропозицій по роботі. Перше місце посідає Київська область із кількістю вакансій в 30 тисяч.
У п’ятірці посад, що мають найбільший попит:
Також по Україні фіксується зменшення конкуренції на різні посади і тієї ситуації, коли на одну посаду претендувало по 60 людей вже немає. Однак в деяких регіонах люди досі борються за місця на роботу.
Наразі найбільшу конкуренцію з пошуком роботи зафіксували в Київській, Вінницькій, Харківській, Сумській та Львівській областях. Найменша — у Закарпатській, Чернівецькій, Черкаській, Тернопільській та Миколаївській областях.
Високим попитом у роботодавців користуються діджитал-фахівці, переважно програмісти. Також це спеціалісти чату, відеомонтажери, копірайтери, графічні дизайнери.
За інформацією з дослідження, в середньому у першій половині 2023 року рівень зарплат по країні зріс на 13% (з 15 до 17 тисяч гривень). З прифронтових регіонів у Дніпропетровській області спостерігається найстабільніший ріст зарплат. При цьому оплата праці фахівців з найвищою кваліфікацією в Дніпрі лишається сталою (без змін) з II кварталу минулого року.
Для порівняння в інших прифронтових регіонах ситуація далеко не така оптимістична, як у Дніпропетровській. У Харківській та Запорізьких областях ринок відновлюється дуже повільно.
Багато хто чув про захмарні зарплати IT-спеціалістів, проте інші професії також користуються в роботодавців великим попитом. У червні, згідно з дослідженням, у 10 найвищих середніх зарплат (не керівників та IT) увійшли:
Найменші зарплати від 7 до 10 тисяч грн отримують консьєрж, санітар, прибиральник, посудомийник, портьє.
Згідно з останнім дослідженням, в якому взяли участь 1103 респонденти по всій країні, лише 18% опитуваних задоволені рівнем своєї платні. 28% заявили, що їх зарплатня “гірше не буває”. 19% респондентів відповіли, що зарплати “вистачає лише на необхідне і більшого не можуть дозволити”. 15% роздивляються варіант ще з однією роботою, аби нормально жити. У 11% опитуваних кожного місяця “челендж з виживання”. 9% заявили, що їх зарплата “це неподобство”. Загалом 82% респондентів не задоволені рівнем оплати своєї праці.
Нагадаємо, що раніше ми пояснювали, чи можна в Україні працювати на двох роботах одночасно. Також Інформатор повідомляв, чи законно, коли роботодавець пропонує замість офіційного працевлаштування відкрити ФОП. Крім того, ми писали, скільки у Дніпропетровській області офіційних мільйонерів.