RU

В чому складнощі наступу на Запорізькому напрямку – коментує речник ТрО Дніпро Олександр Курбатов

Читать на русском

Читать на русском
В чому складнощі наступу на Запорізькому напрямку – коментує речник ТрО Дніпро Олександр Курбатов
Війна перетворюється в мистецтво

Увага до боїв на Запорізькому напрямку прикута не тільки в Україні, а й за кордоном. Його вважають одним з найперспективніших для контрнаступу. Втім, деяких обурює повільне просування наших військових. Начальник служби зв’язків з громадськістю окремої бригади тероборони Дніпра Олександр Курбатов розповів про співвідношення сил, підготовку противника до контрнаступу і наші пріоритети. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на “Радіо НВ”

 

Олександр Курбатов каже, що у прикутій увазі до Запорізького напрямку логіка, адже тутешнє просування розрізало б угрупування російських військ і знищило їхню логістику. Ворог це добре розумів і почав ретельно готуватись, вдаючись до мінування. Воно тривало багато місяців. Окупанти робили це навіть під обстрілами, коли наші військові намагались їм якось завадити. Мінували доволі щільно, на першій лінії оборони було 8 рядів. 

Велику роль грає і географічні дані. Наприклад, в степах складно заховати військову техніку, переміщення угруповань. Отже, чекати на приємні сюрпризи не слід. Тим паче у росіян є багато “Орланів”, які літають високо і все відстежують. 

Роботине

В районі цього населеного пункту нібито була прорвана лінія оборони, і саме там тривають бойові дії. Чим він важливий? Для розуміння цього потрібно знати місцевість.

Зазвичай намагаються взяти асфальтовану місцевість – на ній дуже добре видно мінування. Поля легко замінувати: пройшов дощ – і там нічого не видно. Можливо, це ключова висота. Вона дозволяє контролювати все, що відбувається навкруги. А бінго – це захоплення і транспортної розв’язки, і ключової висоти. Таким чином вирішується проблема логістики, тому наступні населені пункти брати значно простіше.  

“Таких сіл у нас багато, і фактично кожний клапоть землі – це дуже-дуже важливо. Інколи навіть дивимось на мапу – і нічого нібито не відбувається нема, а чому ж там так спекотно? Саме з цієї причини: або це ключова висота, або можливість кудись пройти. І тому в деяких невеличких населених пунктах або на околицях бої такі, що.. Інші райцентри будем звільняти – такого не буде”.

“У нас більше цілей, ніж гармат. А у них більше гармат, ніж цілей”

Від росіян часто можна почути думку про те, що ми маємо перевагу в контрбатарейній боротьбі. Немає одного інструменту, який вирішує купу завдань. Це комплексна боротьба. Але Олександр переконаний – в них немає дефіциту ні гармат, ні боєприпасів. І тут війна вже постає як мистецтво. 

“Нашим бійцям доводиться – так життя змушує – оперувати значно меншою кількістю снарядів. І там, де вони витрачають 6 снарядів для того, щоб кудись влучити, де вони вважають за потрібне, там у нас витрачають два-три. Але не можна казати, що у нас є якась перевага”. 

А ще окупанти постійно підтягують резерви і не жаліють нікого. Олександр наголошує на тому, що ми беремо майстерністю. Втім, не можна сказати, що її позбавлений і ворог. 

Раніше ми писали про те, як в Дніпрі цивільні дрони перетворюють у керовані снаряди. Повідомляли і про те, що думає Залужний про заяви щодо повільного просування контрнаступу. Також дивіться відео від 93 бригади про те, як вона нищить ворога на Бахмутському напрямку

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.