В топі психологи і офіціанти: як змінилась зарплатня в Дніпропетровській області

В топі психологи і офіціанти: як змінилась зарплатня в Дніпропетровській області
Аналізуємо ринок праці

Новини з ринку праці не такі вже й погані. В Україні зростає зарплатня. Це відбувається через дефіцит кадрів і зростання кількості вакансій. До таких висновків прийшли в компанії Work.ua, проаналізувавши рік повномасштабного вторгнення. 

Більше конкретики - в матеріалі Інформатора.

Перед тим, як перейти до зарплатні, компанія проаналізувала загальні економічні показники в Україні на основі офіційних відкритих джерел. Це дає розуміння платоспроможності українців, їхні виклики та прогнози на майбутнє:

  • інфляція за 2022 рік склала 26,6%. За очікуваннями НБУ, у 2023 році вона сповільниться до 14,8%;
  • середня зарплата у березні 2023 року становила 13 432,28 грн. НБУ прогнозує її зростання на 21,9% у 2023 році;
  • офіційний курс долара в травні 2023 року – 36,7 грн. Trading Economics очікує, що в першому кварталі 2024 року він зросте до 38,3 грн;
  • рівень безробіття у 2022 році був 21,1%. Втім, є очікування, що він знизиться у 2023 році до 18,3% грн. І до 16,5% – у 2024 році. 

Зарплата за рік повномасштабної війни зросла на 10% — в середньому з 15 тисяч до 16,5 тисяч грн. Це відбулося тоді, коли попит на пропозиції роботодавця знизився. Переважно зарплатню підіймали в центрі (+17%) та на заході України (+23%). Зазначається, що до цього вона була вищою на сході та півдні України.  Згідно з опитуванням, в якому взяли участь 550 роботодавців, 79% компаній планує підвищити зарплатню в 2023 році.

“Більш жвавий перегляд зарплат на заході та в центрі скоріш за все є наслідком релокації бізнесу та переміщення українців із прифронтових областей подалі від бойових дій в напрямку заходу”, - йдеться у прес-релізі Work.ua. 

Динаміка зарплатні по регіонах
Динаміка зарплатні по регіонах

Що стосується Дніпропетровської області, то тут зарплатня за рік в середньому виросла на 14%. Серед професій найбільший стрибок зарплати вгору зафіксований у:

  • психологів (+80%)
  • офіціантів (+ 50%)
  • кухарів (+33%)
  • охоронців (+33%)
  • бухгалтерів (+21%). 

Важко не звернути увагу на зростання зарплат у психологів. Аналітики Work.ua пояснюють це тим, що за час війни виникло багато благодійних організацій, дедалі частіше компанії дбають про моральний стан своїх співробітників, а люди стали лояльнішими до психологів. 

Актуальні зарплати фахівців
Актуальні зарплати фахівців

Втім, лише 11% опитаних працівників вважають свою зарплатню гідною. 28% думають, що зарплатня не відповідає виконаній праці. Аналітики звертають увагу на те, що перегляд зарплат залежить не тільки від роботодавця, а й від працівника. Тому для підвищення оплати своїх послуг потрібно розвиватись, здобувати нові навички і знання. 

Незадоволених більше
Незадоволених більше

Відповідно до зростання зарплат відновився і ринок. В центрі України у травні 2023 року кількість вакансій вийшов за рівень 100%, а на заході – 130%. 

До сфер, де ринок праці перенасичений пропозиціями, належить готельно-ресторанний бізнес і будівельна промисловість. Кількість вакансій тут перевищує рівень 100%. 

Раніше ми пояснювали, чи можна в Україні працювати на двох роботах одночасно. Також писали про "Армію відновлення", учасники якої можуть отримувати 6700 грн. Читайте про те, чи законно вимагати від працівника відкриття ФОП замість офіційного працевлаштування

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube