Новини з ринку праці не такі вже й погані. В Україні зростає зарплатня. Це відбувається через дефіцит кадрів і зростання кількості вакансій. До таких висновків прийшли в компанії Work.ua, проаналізувавши рік повномасштабного вторгнення.
Більше конкретики - в матеріалі Інформатора.
Перед тим, як перейти до зарплатні, компанія проаналізувала загальні економічні показники в Україні на основі офіційних відкритих джерел. Це дає розуміння платоспроможності українців, їхні виклики та прогнози на майбутнє:
Зарплата за рік повномасштабної війни зросла на 10% — в середньому з 15 тисяч до 16,5 тисяч грн. Це відбулося тоді, коли попит на пропозиції роботодавця знизився. Переважно зарплатню підіймали в центрі (+17%) та на заході України (+23%). Зазначається, що до цього вона була вищою на сході та півдні України. Згідно з опитуванням, в якому взяли участь 550 роботодавців, 79% компаній планує підвищити зарплатню в 2023 році.
“Більш жвавий перегляд зарплат на заході та в центрі скоріш за все є наслідком релокації бізнесу та переміщення українців із прифронтових областей подалі від бойових дій в напрямку заходу”, - йдеться у прес-релізі Work.ua.
Що стосується Дніпропетровської області, то тут зарплатня за рік в середньому виросла на 14%. Серед професій найбільший стрибок зарплати вгору зафіксований у:
Важко не звернути увагу на зростання зарплат у психологів. Аналітики Work.ua пояснюють це тим, що за час війни виникло багато благодійних організацій, дедалі частіше компанії дбають про моральний стан своїх співробітників, а люди стали лояльнішими до психологів.
Втім, лише 11% опитаних працівників вважають свою зарплатню гідною. 28% думають, що зарплатня не відповідає виконаній праці. Аналітики звертають увагу на те, що перегляд зарплат залежить не тільки від роботодавця, а й від працівника. Тому для підвищення оплати своїх послуг потрібно розвиватись, здобувати нові навички і знання.
Відповідно до зростання зарплат відновився і ринок. В центрі України у травні 2023 року кількість вакансій вийшов за рівень 100%, а на заході – 130%.
До сфер, де ринок праці перенасичений пропозиціями, належить готельно-ресторанний бізнес і будівельна промисловість. Кількість вакансій тут перевищує рівень 100%.
Раніше ми пояснювали, чи можна в Україні працювати на двох роботах одночасно. Також писали про "Армію відновлення", учасники якої можуть отримувати 6700 грн. Читайте про те, чи законно вимагати від працівника відкриття ФОП замість офіційного працевлаштування.