RU

Цигарки VS вейпи та електронні сигарети: лікарка із Дніпра зазначила, що небезпечніше

Читать на русском

Читать на русском
Цигарки VS вейпи та електронні сигарети: лікарка із Дніпра зазначила, що небезпечніше
Лікарка із Дніпра розповіла, що небезпечніше палити

Нерідко на вулицях міст можна побачити людей з електронними цигарками в руках. Їх використання зростає по всьому світу. Виробники стверджують, що вони завдають меншої шкоди, ніж звичайні цигарки. Та начебто допомагають кинути палити

Кореспонденти Інформатора вирішили дізнатися чи дійсно це так, та як вони впливають на організм людини. Розібратися у цьому питанні нам допомогла Тетяна Гавриленко лікарка-нарколог.

Слід розуміти, що бувають різні види електронних сигарет: портативні пристрої для нагрівання рідини, для нагрівання тютюну та кальяни. Розглянемо кожен з них. 

Електронні портативні пристрої для нагрівання рідини (вейпи)

Ці пристрої генерують пар, який вдихають курці. Вони можуть містити нікотин, або ні. Проте дослідження свідчать, що все одно невеликі дози нікотину все одно там присутні. Ба більше, вони мають дуже багато різних барвників,  різних хімічних сполук, які впливають на організм.

“Вони впливають на серцево-судинну систему. Вони являються подразниками дихальної системи. Вони провокують ріст різних пухлин та впливають на розвиток головного мозку і нервової системи насамперед у підлітків. За даними центру громадського здоров’я МОЗ України, кожен 5 український підліток у віці від 13 до 15 років курить електронні сигарети”, - зазначила Тетяна.

 

Цікаво. Ці електронні сигарети були винайдені на початку 2000-х років китайським фармацевтом Хон Ліком. Він їх просував, як один зі способів для того, щоб кинути палити. Але згідно з сьогоднішніми дослідженнями, навпаки 28% людей, які починали палити, вони стали робити це ще більше.

“Тому це не являться таким гаслом, що для припинення люди переходять на електронні сигарети. і зовсім відмовляються. Навпаки 28% стали курити навіть більше. І це така навіть загрозлива статистика”, 1 акцентувала лікарка-нарколог.

Пристрої для нагрівання тютюну (IQOS, glo та інші)

Ці електронні сигарети позиціюють себе як менш шкідливі. Адже в них температура горіння менше. Та начебто створені для того, щоб кинути палити. 

Ми знаємо, що температура горіння нікотинових цигарок (табачних) десь 600° і більше. То ці показують 250 - 300°. Але це не так. І багато досліджень показують, що це зовсім протилежні різні смоли, різні альдегіди, нітрати все одно є в повітрі і вони дуже шкідливі як для самого курця, так і для оточуючих”, — додала Тетяна.

Плюс до всього вони є подразниками дихальної системи, викликають різні захворювання трахеї, дихальних шляхів, серцево-судинної системи і також негативно впливають на розвиток нервової системи, що дуже шкідливо для дітей та підлітків. 

КАЛЬЯНИ 

Що ж стосується кальянів, то дим проходить через рідину. І тут взагалі можна казати про загрозу зараження різними інфекційними захворюваннями:

  • гепатит;
  • туберкульоз;
  • інші інфекційні захворювання.

“Навіть, якщо ті мундштуки, які використовують вони є одноразовими, то все одно в трубці через який проходить пар, яку зовсім не миють, як раз ці всі бактерії й інфекційні агенти скопичуються та людина може заражатися цими хворобами”, — поділилася Тетяна Гавриленко. 

Чи дійсно пристрої для куріння можуть бути смертельними 

За словами Тетяни, у нашій країні вимоги для продажу електронних цигарок більш м’які. На баночках відсутній склад, або написаний незрозуміло мовою. Плюс до всього невідомо скільки нікотину там знаходиться. Наприклад, в Європі ці баночки для електронних цигарок не можуть бути більше, ніж 10 мілілітрів. У нас же є і більше.

“Це говорить про те, що там і більша доза нікотину, і досить часто вона може бути смертельною. Є навіть випадки, коли ця рідина розливалася  були опіки. Багато інформації в інтернеті є і в нашій області були випадки, коли електронні цигарки вибухали. І це може довести до дуже тяжких наслідків, травмування рук чи обличчя в залежності від того, як це відбулося”, — підсумувала Тетяна. 

Чим небезпечний дим та пасивне паління

Коли ви палите, не одна система не залишається в стороні. Дим пошкоджує всі органи та системи.

В першу чергу це подразнення:

  • подразнення дихальної системи;
  • подразнення очей;
  • виникає кашель;
  • людина частіше хворіє на респіраторні хвороби;
  • страждає серцево-судинна система;
  • страждає пам’ять
  • якщо казати про дитину, у неї погіршується пам'ять.

Раніше ми писали, що психологиня із Дніпра розповіла у чому небезпека надмірної опіки. Також читайте, що в Україні з 11 липня буде заборонено будь-яке куріння у громадських місцях.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.