У вересні 2023 року на платформі Work.ua роботодавці опублікували 105 809 пропозицій роботи. Це найбільша кількість вакансій на ринку праці від початку повномасштабного вторгнення. В топі й Дніпропетровська область – тут ринок праці відновився найбільше серед усіх прифронтових регіонів.
Інформатор проаналізував звіт Work.ua за вересень і дізнався – на кого чекають роботодавці і яку зарплату готують для працівників.
Порівняно з серпнем, вакансій побільшало на 3%. Попри рекордну кількість, такий темп зростання – не найкращий. Адже у вересні 2021 року ринок праці виріс на 8%, у 2022-му під час активного відновлення — аж на 16%. Але значення навіть одного відсотка не можна знецінювати під час війни.
Фахівці кажуть, що зростання пропозицій є прогнозованим: осінь – це високий бізнес-сезон. У цей період підприємці посилюють команди, а працівники вивчають актуальні пропозиції на ринку.
Лідерами за темпами зростання (порівняно з серпнем) є Чернівецька, Рівненська, Кіровоградська, Полтавська та Київська області.
Якщо подивитись на мапу загалом, то ринок праці у Дніпропетровській області відновився на 97% до лютого 2022 року. Для порівняння:
Бізнес готується до піку продажів, які традиційно припадають на кінець року, – йдеться про Чорну П’ятницю, Різдво та Новий Рік. Тому є попит на фахівців з маркетингу, ЗМІ, видавництва і поліграфії, а також логістики і ЗЕД. Також залишається потреба і в робочих спеціальностях.
Щодо конкретних посад:
Кількість шукачів впала у порівнянні з серпнем на 4%. Відповідно, знижується і кількість відгуків на вакансію: вона наближається до найнижчого показника за останні 3 роки. Такої проблеми не має IT-сфера: на посади Front-end програміста в середньому надсилають 230 резюме, тестувальника — 111, javascript-програміста — 105, програміста Java — 72. Але і тут знижується конкуренція.
Цікаво, що 20% загальної кількості шукачів перебуває у Київській області.
Найбільший вибір кандидатів мають роботодавці, які пропонують дистанційну роботу: вони отримують упʼятеро більше відгуків, ніж у середньому на ринку праці.
Повільно зростають. Найбільший приріст – у Харківській (+1 000 грн), Київській (+725 грн), Дніпропетровській (+500 грн) областях. До уваги брали зарплати до 17 тисяч грн.
Найбільше зарплати зростали в категоріях:
Посади із найвищими зарплатами (не керівні, не з ІТ):
Традиційно, найменший дохід (до 10 тисяч грн) мають консьєрж, прибиральник, санітар.
Раніше ми писали про те, чи вплине нова система нарахування пенсій на розмір виплат у 2024 році. Розповідали історію бренду одягу "Забой", співвласники якого відкрили кав'ярню у Дніпрі. Повідомляли і про те, що у Дніпрі та області попри війну зростають ціни на житло.