“СРСР досі існує”: на росії поширюють новий фейк про війну в Україні

“СРСР досі існує”: на росії поширюють новий фейк про війну в Україні
Ворог розповсюджує дезинформацію про війну в Україні і що "СРСР все ще існує"

Ворог кожного дня намагається дестабілізувати соціальну ситуацію в Україні. Країна-агресорка в соціальній мережі ТікТок поширює інформацію, що СРСР начебто юридично існує. А Президент України начебто не має права продовжувати воєнний стан і має оголосити стан війни. 

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на SPRAVDI

Як зазначає SPRAVDI, в 1991 році міжнародна спільнота визнала Україну суверенною державою, а розпад СРСР констатувало підписання Біловезької угоди. Стосовно війни в Україні ресурс вказав, що в законодавстві не йдеться, що воєнний стан не можна продовжувати. А стан війни - лише елемент зовнішньої політики. 

“Аби перебувати у стані війни, не обовʼязково оголошувати його офіційно. Воєнного стану цілком достатньо, щоб дотримуватися всіх необхідних процедур, що стосуються оборони”, — повідомляє SPRAVDI.

Фейк про воєнний стан
Фейк про воєнний стан

Що таке Біловезька угода?

8 грудня 1991 країни-учасниці колишнього СРСР підписали в Біловезькій Пущі угоду про припинення існування Радянського Союзу. І замість нього створили СНД (Співдружності Незалежних Держав). 10 грудня Верховна Рада України 295 голосами ратифікувала Угоду про створення СНД. 

Процес підписання Біловезької угоди
Процес підписання Біловезької угоди

У 2013 році Виконавчий комітет СНД, де за правилами мала зберігатися Біловезька угода, заявив, що в нього немає оригінала документа, а лише є копія. Восени того ж року глава Державної архівної служби Ольга Гінзбург заявила, що жодна з держав-підписантів не володіє оригіналом угоди. 22 січня 1993 року в Мінську на засіданні Ради глав держав затвердили Статут Співдружності. Його підписали глави 7 держав СНД: Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, російська федерація, Таджикистан та Узбекистан. Україна Статут не підписала.

Нагадаємо, що в мережі поширюють фейк про дозвіл на розгони мітингів в Україні. Також читайте про новий фейк про ЗСУ від імені відомої марки пива. Крім цього, Інформатор повідомляв, що в Telegram з’явився фейковий канал 93-ї бригади “Холодний Яр”.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube