RU

У Дніпрі пропонують встановити пам’ятник Лесі Українці замість демонтованого Пушкіну

Читать на русском

Читать на русском
У Дніпрі пропонують встановити пам’ятник Лесі Українці замість демонтованого Пушкіну
У місті може з'явитися новий пам'ятник

У Дніпрі позбавилися 8 пам’ятників, які пов’язані з тоталітарним українським минулим. Під демонтаж потрапили скульптурні композиції російському письменнику Олександру Пушкіну, Володі Дубініну, Валерію Чкалову, Максиму Горькому, генералу Юхиму Пушкіну, Олександру Матросову, Михайлу Ломоносову та Олександру Булигіну. Всі вони надалі зберігатимуться на території місцевого комунального підприємства. 

У Дніпрі лунають пропозиції, пам’ятник якому діячеві можна присвятити на постаменті колишнього Пушкіна на проспекті Лесі Українки. Нещодавно на сайті міських петицій EDEM з’явилася пропозиція щодо нової пам’ятної скульптури — повідомляє Інформатор.

Автор звернення Тютюник Сергій Валерійович пропонує встановити на пустому постаменті пам’ятник Лесі Українці. Він аргументував свою позицію тим, що життя Лесі Українки часто пов’язувалось із Катеринославом (колишня назва Дніпра). 

Поетеса ще у дитинстві за ініціативи матері письменниці Олени Пчілки у 1891 році відвідала місто Катеринослав, а її родичі займалися у нашому місті просвітницькою діяльністю. 

Молодша сестра Лесі Українки Ольга Косач-Кривинюк разом зі своїм чоловіком Михайлом Кривинюком жили у Катеринославі з 1910 по 1921 роки. Ольга працювала патронажним лікарем у Лоцманській Кам'янці (частину Лоцманської Кам'янки перепланували під житловий масив Перемога). Її мати Олена часто навідувала дочку у Катеринославі. 

Ольга та її чоловік були активними учасниками Катеринославської “Просвіти” і після 1917 року відкрили у місті власне видавництво для дітей. Тютюнник звернув увагу, що сестра Лесі Українки видала в Катеринославі окремими виданнями підручник Лесі та її поему «Бояриня», яка в радянський час не видавалася. У зв'язку з цим, автор петиції вважає, що у місті доцільно встановити пам'ятник родині Косачів, а саме Лесі Українці на місті демонтованого меморіалу Олександру Пушкіну. 

Рішення розглянуть у міськраді після того, як пропозиція набере необхідну кількість голосів — 3000. Станом на 21 січня, петицію підтримали 75 осіб. До кінця голосування лишилося 86 днів. 

Демонтаж пам’ятників у Дніпрі 

Інформатор писав, що у Дніпрі рішенням виконкому демонтують вісім пам’ятників “руського міра”. Ми цікавилися думкою містян, чи підтримують вони демонтаж меморіалів.  

16 грудня у Дніпрі відбувся демонтаж пам’ятників російському письменникові Олександру Пушкіну та Володі Дубініну. Також ми повідомляли, що у Дніпрі проспект Пушкіна отримав нову назву. 

26 грудня у Дніпрі демонтували пам’ятники радянському льотчику Валерію Чкалову та Максиму Горькому. 4 січня на проспекті Дмитра Яворницького прибрали пам’ятник генералу Юхиму Пушкіну, а на площі Соборній позбулися меморіалу Олександру Матросову

Пізніше міський голова Дніпра Борис Філатов розвіяв популярні радянські наративи, пов’язані з пам’ятниками Пушкіну та Матросову. 6 січня у Дніпрі демонтували пам’ятник Михайлу Ломоносову. Борис Філатов пояснив, що надалі відбуватиметься з цими меморіалами. Також Інформатор робив матеріал, як саме виглядають вулиці Дніпра з демонтованими пам’ятниками та без

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.