В Україні зростуть штрафи за нелегальне працевлаштування: скільки доведеться платити

В Україні зростуть штрафи за нелегальне працевлаштування: скільки доведеться платити
Роботодавцям підвищують штрафи за нелегальне працевлаштування

З 1 січня в Україні збільшаться штрафи для роботодавців, які нелегально працевлаштовують працівників. Це пов’язано із підвищенням мінімальної зарплатні. Зокрема, за кожну людину доведеться заплатити 71 тисячу гривень. А у разі недопуску контролерів до перевірки на підприємстві — понад 113 тисяч гривень. 

При цьому до юросіб і ФОП, які є платниками єдиного податку І-ІІІ груп, застосовують попередження. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію Інформатор Україна

Так, штраф у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати стягуватиметься у разі:

  • фактичного допуску працівників працювати без оформлення трудового договору (контракту);
  • оформлення працівника на неповний робочий час або за трудовим договором із нефіксованим робочим часом, тоді як насправді відбувається фактичне виконання роботи протягом усього робочого часу та виплата зарплати (винагороди) без сплати ЄСВ, податків.

Зазначимо, що зараз розмір пені становить 67 тисяч гривень. У 2024 році він виглядатиме так: з 1 січня 2024 року — 71 тисяча гривень, а з 1 квітня 2024 року — 80 тисяч гривень.

А ось штраф у 16-кратному розмірі мінімальної зарплати буде стягуватися у разі недопуску відповідних органів Держпраці до проведення перевірки на підприємстві або у разі перешкоджання її здійсненню. Зараз сума складає 107,2 тисячі гривень, а у 2024 році: 

  • з 1 січня 2024 року - 113,6 тис. грн;
  • з 1 квітня 2024 року - 128 тис. грн.

Крім того, штраф у 3-кратному розмірі мінімалки передбачено за порушення встановлених строків виплати заробітної плати, інших виплат більш як за один місяць, або виплату грошей працівникам не в повному обсязі. Наразі розмір такого штрафу становить 20,1 тис. грн. А з 2024 року він зросте:

  • з 1 січня – до 21,3 тис. грн;
  • з 1 квітня - до 24 тис. грн.

Також покарання у сумі 13,4 тисячі гривень роботодавець має сплатити за кожного працівника, щодо якого не дотримуються мінімальних державних гарантій в оплаті праці. Наступного року пеня зросте:

  • з 1 січня – до 14,2 тис. грн;
  • з 1 квітня – до 16 тис. грн.

Якщо роботодавець порушить права працівника, якого залучають до виконання обов'язків, передбачених законами про військовий обов'язок та військову службу, про альтернативну службу та мобілізацію, то йому доведеться поплатитися за це штрафом у розмірі 4 мінімалок. Зараз 26,8 тис. грн. Наступного року він зросте:

  • з 1 січня – до 28, 4 тис. грн;
  • з 1 квітня - до 32 тис. грн.

При цьому до юридичних осіб та ФОП – платників єдиного податку I-II груп застосовують попередження.

Раніше ми писали, чи можна в Україні офіційно працювати на двох роботах. Також читайте, що колишня “офісниця” розповіла, як працюють шахраї у Дніпрі. Писали ми й про те, як змінюється ринок праці в Україні з початку повномасштабного вторгнення.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube