Уже за 8 днів настане Новий Рік - 2023. За традицією, в цей день люди збираються родинами, готують святкові страви, прикрашають ялинки та вітають близьких. А також - чекають на привітання президента і відлік до Нового Року.
Після промови президента під бій курантів багато людей загадують бажання. За повір’ями, ваша найбажаніша мрія обов'язково збудеться, бо в новорічну ніч воно має магічну силу. Про це повідомляє Інформатор.
До початку війни тисячі людей зустрічали Новий Рік біля міської ялинки та дивилися на святкові феєрверки. Цьогоріч в багатьох містах України тривали дискусії, щодо доцільності встановлення новорічної ялинки. Інформатор також не пройшов осторонь та дізнався думку містян про новорічне дерево під час війни.
Пізніше мер Дніпра Борис Філатов також проводив опитування на своїй сторінці у соцмережах, щодо доцільності встановлення ялинки або святкової ілюмінації. Дискусія мала напружений характер, оскільки більшість висловилася проти, аргументуючи тим, що святкування Нового Року можливе тільки після перемоги України у війні з росією.
У підсумку, рішенням більшості, цьогоріч вирішили не встановлювати головне новорічне дерево. Утім, нещодавно у Дніпрі на проспекті Петра Калнишевського з'явилася перша новорічна ялинка в сквері “Кулька.
На відміну від думки суспільства, позиція психологів протилежна. Спеціалісти вважають, що людям вкрай необхідне відчуття свята, оскільки з’являється стимул жити та боротися далі.
Війна морально виснажує людей, а позитивні емоції дарують людям відчуття життя на віри в краще майбутнє. Позитивні емоції можна створити безліч способами — подарувати подарунок, сказати приємні слова. Для дітей, звичайно, таким казковим персонажем є Дід Мороз. Який у Новорічну Ніч приносить подарунки.
У Дніпрі на житловому масиві Перемога з’явилися загадкові білборди, на яких великими літерами зображено “Діда Мороза ніколи не існувало”. Досі залишається загадкою, що хотів сказати автор звернення. Дехто вважає, що це заклик відмови від російської спадщини, а деякі навпаки побачили в повідомленні соціальну рекламу. Інформатор зокрема дізнавався у дніпрян, а в якого новорічного персонажа вони вірять.
Із початком війни по всій території країни запровадили комендантську годину, зокрема, в Дніпрі та області. Останній раз комендантську годину змінювали у Дніпрі 24 червня 2022 року. Окрім того, нещодавно, в Кривому Розі скоротили тривалість комендантської години.
Проте залишається питання, чи скасують комендантську годину в Дніпрі в новорічну ніч. Інформатор звернувся з цим питанням до Дніпропетровської ОВА. У пресслужбі нам відповіли, що наразі немає інформації, чи збираються скасовувати комендантську годину в Дніпропетровській області в новорічну ніч. Якщо рішення про скасування розглядатимуть, про це одразу повідомлять.