RU

Сказав власну думку — за ґрати: українців пропонують карати за критику влади у соцмережах

Читать на русском

Читать на русском
Сказав власну думку — за ґрати: українців пропонують карати за критику влади у соцмережах
В Україні хочуть карати за критику влади у соцмережах

В Україні пропонують карати українців за критичні висловлювання влади у соціальних мережах. Відповідний законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді. Його подав народний депутат з Чернівецької області Георгій Мазурашу. У ньому нардеп пропонує додати нову статтю до Кримінального кодексу. 

Все через те, що депутат скаржиться на те, що має читати "тонни сміття й ображань про себе в інтернеті". В мережі розпочалась палка дискусія, за яку саме критику можуть посадити до в'язниці. Інформатор вирішив розібратися у цьому питання та звернувся до адвоката із Дніпра Станіслава Ліфлянчика

За його словами, у разі прийняття стаття буде передбачати кримінальне покарання за створення ботоферм та фейкових акаунтів, метою яких буде неконструктивна критика діючої влади. 

“Тобто створення ботоферм, які будуть “валити” офіційні сторінки партії, офіційні сторінки діючої влади, чи влади, що збирається прийти до влади. Тобто це не буде стосуватися громадян, які мають реальні акаунти, які виражають, наприклад, свою думку і ця думка обґрунтована чимось”, — пояснив Станіслав. 

Отже, якщо ви вважаєте, що влада діє не згідно з законом чи не в інтересах якоїсь групи осіб або громадського суспільства, і про це напишете у себе в акаунті, за це в тюрму вас не посадять. Мова йде саме про тих осіб, які навмисно створюють ботоферми, направленні на критику влади. 

 

Хто буде “ловити” правопорушників?

Цим питанням буде займатися кіберполіція. Вони мають багато алгоритмів, за якими діють. Однак, не завжди можна встановити особу, яка створила ботоферму. 

“У більшості випадків, коли якась ботоферма створюється, вона знаходиться не в Україні, або в неї динамічні IP адреси. Тобто вони не прив’язані до конкретної місцевості. Тим паче ті, хто керує цими ботофермами, можуть використовувати ВПН, які взагалі кидають користувача в якийсь інший куток нашої планети, й неможливо встановити його місце (знаходження — ред.)”, — зазначив адвокат. 

Чи можна довести, що людина непричетна до створення ботоферми?

За словами Станіслава Ліфлянчика, якщо поліція прийшла до вас з обшуками, а ви непричетні, то покладатися на поліцію не варто. Якщо так сталося, вам обов’язково потрібен адвокат. 

“Без адвоката я не рекомендую брати участь у кримінальному провадженні”, — підсумував Станіслав Ліфлянчик. 

Ще раз зазначимо, що цей законопроєкт знаходиться на розгляді. На думку адвоката, він не буде прийнятий взагалі. 

“А навіть якщо буде прийнятий, то тільки у першому читанні, а потім відправлений до комітетів. Тому що написаний він не дуже якісно”, — зазначив адвокат. 

Допомога адвоката 

Якщо вам потрібна юридична допомога у вирішенні низки питань чи консультація, ви завжди можете звернутися до спеціаліста своєї справи Станіслава Ліфлянчика. Наразі він безкоштовно допомагає всім нашим Захисникам оформити необхідні документи для отримання УБД, грошей на лікування та протезування.

Раніше ми писали, що адвокат розповів, чи можуть мешканці Дніпра розраховувати на компенсацію. Також читайте, що в Україні хочуть знести "хрущовки" та панельні будинки — дніпровський адвокат розповів про “підводні камені”. Також читайте, що адвокат із Дніпра розповів, як рідним загиблих та зниклих військових отримати виплати.

Відео: Дмитро Плаксін

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.